hands

250 euro asemel pidi AirBaltic tasuma üle 1300 euro

Flagito saavutas järjekordse kohtuvõidu lennuettevõtja Airbaltic üle. Nimelt üritas Airbaltic 250 euro suuruse hüvitise maksmisest korduvalt kõrvale hiilida, kuid tulutult. Reisija õiguste kaitse huvides pöördus Flagito kohtusse, mille tulemusena tasus Airbaltic kokku üle 1300 euro.

2019. a veebruaris Saksamaalt Eestisse lendama pidanud Airbalticu lend tühistati, mistõttu jõudis reisija asenduslennuga Tallinnasse 24 tundi hiljem kui plaanitud. Lennureisijal on õigus nõuda hüvitist, kui lennuk jõuab sihtkohta kolm tundi ettenähtust hiljem ja kui see pole seotud erakordsete oludega. Hüvitise suurus sõltub lennu ja viivituse pikkusest.

Esmalt üritas reisija oma jõududega lennuettevõtjast jagu saada, kuid tulutult. Lennuettevõtja sõnul tühistati lend tehnilise rikke tõttu ning reisijal ei ole õigus hüvitisele. Samuti nõudis reisija kulude – hommikusöök 24,90 eurot ja transport 5 eurot – hüvitamist. Lennufirma nõustus toiduraha hüvitamast, kuid kulutusi transpordile mitte.

Kuna Airbalticu pahatahtlik käitumismuster on tuttav, viis Flagito asja kohtusse. Kohus otsustas, et Airbaltic peab maksma 1328 eurot, millest 250 eurot on hüvitis ning 5 eurot transpordikulude katteks. Ülejäänud summa moodustab õigusabikulud. Naljakaks teeb olukorra seegi, et kohtumenetluses pidi Flagito dokumente tõlkima, milline kulu oli 242 eurot. Nimetatud summa pidi Airbaltic sammuti hüvitama.

Tekib küsimus, kas lennuettevõtjal on mõistlik ebapädevaid vastuseid jagada, iga hinna eest maksmisest keelduda ning tasuda kokkuvõttes üle 5 (viie) korra rohkem. Tandem patientia vincit – lõpuks võidab kannatlikkus ja reisija.

Kui Sul on lennutõrkeid Airbalticuga lennates esinenud viimase 3 aasta jooksul, võib Sul olla õigus hüvitisele kuni 600 eurot. Täida ankeet Flagito kodulehel ning Flagito aitab!