hands

Hilinenud Finnairi lennu eest saadud hüvitis kattis pere lennupileti kulud
Lennuettevõtja Finnair maksis reisijatele 3600 eurot hüvitist. Toome lugejateni järjekordse eduka vaidluse.

Kuuel reisijal oli ostetud lennupiletid marsruudil Tallinn – Helsingi – Dubai – Helsingi – Tallinn. Tagasilend Dubaist Helsingisse väljus tunnise viivitusega, mistõttu ei jõudnud reisijad jätkulennule. Hilinemise põhjustas lennukil avastatud tehniline rike. Kuivõrd asenduslend väljus järgmisel päeval, pakuti reisijatele tasuta majutust koos õhtu –ja hommikusöögiga ning transpordi kasutamise võimalust. Kompensatsiooni aga lennuettevõtja ei pakkunud. Reisijad jõudsid Tallinna 10 tundi hiljem esialgu planeeritust.

Koju jõudes võtsid reisijad ühendust Flagito OÜ-ga, kes aitas reisijatele nõuda hüvitist kokku 3600 eurot, s.o 600€/reisija kohta. Esmalt Finnair nõuet ei tunnustanud ning nõudis erinevaid dokumente. Paar nädalat hiljem otsustas Finnair maksta igale reisijale hüvitiseks 600 eurot, mis kattis reisijate lennupileti kulud.

“Meil on alati hea meel, kui lennufirma otsustab reisijatele maksta hüvitise välja kohtuväliselt, täiendavaid kulusid tekitamata ning õiges summas. Nii võidavad mõlemad osapooled,” lausus lennuhüvitiste ettevõtte Flagito juhatuse liige Sander Potisepp. “Vaidluse põhiküsimuseks oli, kas reisijatel on õigus nõuda hüvitist 250 või 600 eurot. Kuna reis sai alguse Dubaist ning sihtpunktiks oli Tallinn, siis hüvitissumma suuruse arvestamisel võetakse arvesse reisi algus –ja sihtkoha vahemaa, mis antud juhul on 4471 kilomeetrit. Üle 3500 kilomeetri pikkuste lendude reisijatel on õigus hüvitisele summas 600 eurot.”

Kui reisijal soovib vabastada ennast asjaajamisest lennuettevõtjaga, siis saab hüvitist taotleda otse Flagito kodulehe (https://flagito.eu/) kaudu. “Olenevalt menetluse asjaoludest võib hüvitise nõudmine võtta aega paar päeva, nädalaid või isegi aasta. Kohtusse pöördutakse juhul, kui lennuettevõtja keeldub paljasõnaliselt hüvitise maksmisest või vastus viibib 2–3 kuud. Parim lahendus on hüvitise vabatahtlik maksmine,” kommenteerib Flagito juht.

Kui lennutõrkeid on esinenud viimase viie aasta jooksul, võib reisijal olla õigus hüvitisele. Täida ankeet Flagito kodulehel ning Flagito alustab menetlust.