hands

Kas Sinu lend on koroonaviiruse tõttu tühistatud ning soovid piletiraha tagasi?

Koroonakriisi ajal pakuvad lennuettevõtjad lahendusena võimalust reis kaugemasse tulevikku lükata või vahetada olemasolevad piletid kinkekaardi vastu. Kui eeltoodu Sind ei rahulda ning soovid kogu ulatuses piletiraha tagasi saada, siis aitab Sind Flagito. Pakume lennureisijatele uut teenust piletiraha tagasisaamiseks.

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse 261/2004 kohaselt on lennuettevõtja kohustatud piletiraha tagasi maksma 7 (seitsme) päeva jooksul rahas. Paraku lennuettevõtjad nimetatud nõuet ei täida. Mida teha?

Kui oled piletid ostnud otse lennuettevõtja käest või vahendusportaali kaudu, siis esita iseseisvalt piletiraha tagasisaamise nõue (täida avaldus, kirjuta kiri, helista) otse lennuettevõtjale. Samuti tuleb säilitada kogu kirjavahetus või lennuettevõtja kinnituskiri, et Sinu avaldus on kätte saadud ning sellega tegeletakse.

Kui seitsme päevaga raha ei tagastata, siis pöördu Flagito poole.

Täida Flagito kodulehel avaldus – https://flagito.eu/;
vali probleemi põhjuseks „COVID-19“;
peale avalduse laekumist võtavad Flagito juristid Sinuga 2 tööpäeva jooksul ühendust;
saada meile järgmised dokumendid – lennubroneering; piletiraha maksumus ja summat kinnitavad dokumendid (arve, e-kiri, maksekorraldus); lennu tühistamist tõendav dokument; kirjavahetus lennuettevõtjaga; dokument piletiraha tagastamise nõudest (nt kuvatõmmis avaldusest); lennuettevõtja kinnitus, et on Sinu nõude kätte saanud.

Kui oleme kogu teabe kätte saanud, siis teavitame lennuettevõtjat, et Flagito tegeleb reisija nõudega. Seejärel esitame nõude lennuettevõtja vastu kohtusse. Menetlus võib aega võtta 1-3 kuud.

Tingimused:
Flagito teenustasu on 40 (nelikümmend) eurot iga reisija rahuldatud nõudest. Makse teostatakse peale piletiraha laekumist;
reisija nõustub, et kogu nõude väärtus makstakse Flagito OÜ pangakontole, peale mida teeb Flagito ülekande reisija pangakontole;
reisija ei või lepingu kehtivuse ajal loovutada nõuet, esitada nõuet lennuettevõtja ja/või vahendusettevõtja vastu ega paluda abi (teenust) kolmandalt isikult. Reisija kinnitab, et ta ei ole nõuet kolmandale isikule loovutanud, ega loovuta nõuet kolmandale isikule.