hands

Kompromiss SmartLynxiga

09.05.2019 jõustus Harju Maakohtu määrus, millega maksti 65 reisijale hüvitis summas 26 000 eurot. Hüvitise väljanõudmiseks pöördusid Flagito esindajad korduvalt SmartLynxi poole kohtuvälise ettepanekuga tasuda reisijatele EL-i määrusest 261/2004 tulenev hüvitis, kuid ühelegi nõudekirjale SmartLynx ei vastanud.

Kuna SmartLynx nõudekirjadele ei vastanud, otsustas Flagito esitada Harju Maakohtule hagiavalduse, kus oli ligikaudu 180 erinevat tõendit. Selle asemel, et sõlmida kohtumenetluses kiire kompromiss, otsustas SmartLynx palgata kalli vandeadvokaadi ja kõikidele nõuetele tuliselt vastu vaielda. SmartLynx esitas kohtumenetluses edutult erinevaid taotlusi, mis õnnestumise korral oleks kohtumenetlust oluliselt pikendanud. Flagito jäi endale kindlaks ning ei lasknud ennast sellisest survestamise taktikast mõjutada.

Pärast edutute taotluste esitamist oli SmartLynx lõpuks sunnitud sõlmima täiendavate kulude vältimiseks kompromissi, kuivõrd nende õiguslik positsioon ei võimaldanud enam menetlust enda kasuks pöörata.

Lennuhüvitiste ettevõtte Flagito juhatuse liige Sander Potiseppa sõnul on murettekitav olukord, kus lennufirmad ignoreerivad reisijate nõudekirju ja palkavad kohtumenetluste jaoks kallid advokaadid. Ühelt poolt on iga isiku, sh ka juriidilise isiku põhiseaduslik õigus ennast kohtus kaitsta, kuid teisalt välistab see paljude inimeste jaoks hüvitise saamise võimaluse, kuna kohtumenetlus on keerukas ja kaotuse puhul peab kandma vastaspoole esindaja kulud, mis võivad ulatuda tuhandetesse eurodesse.

Flagitot on kohtumenetlustes saatnud edu ennekõike sellepärast, et Flagito teeb koostööd õigusalase kõrgharidusega lennuhüvitiste sissenõudmisele spetsialiseerinud juristidega.

Tegemist on ühega paljudest edukatest Flagito kohtumenetlustest SmartLynxi ja teiste lennufirmade vastu. Nimelt oleme otsustanud menetleda nõudeid väiksemate reisijate gruppidena, et tagada igale reisijale võimalikult kiire kohtumenetlus olukorras, kus lennufirma ignoreerib kohtuväliseid nõudekirju.

Kui Sul on lennutõrkeid SmartLynxiga lennates esinenud viimase 3 aasta jooksul, võib Sul olla õigus hüvitisele kuni 600 eurot. Täida ankeet Flagito kodulehel ning Flagito alustab menetlust. Võtame kogu rahalisi riski ja närvikulu enda kanda ja aitame Sul hüvitise lennufirmalt riskivabalt välja nõuda.