Kuidas Smartlynxilt kahjutasu kätte saada: lennufirma vastu alustati korraga kümme hilinemishüvitiste kohtuasja
Esimese kohtuistungi alguskellaaeg on 10.00. Teine algab samas ruumis kell 10.15. Kolmas kell 10.30. Ja nii kuni poole üheni pärastlõunal välja.
Ühtekokku oli reede ennelõunaks Harju maakohtus välja kuulutatud kümme üksteisele järgnevat veerandtunnist kohtuistungit täpselt samal teemal ja samade osalejatega.
Lennureisijate kahjunõudeid esindav OÜ Flagito nõudis Eesti suurimalt tšarterlendude pakkujalt SmartLynx Airlinesilt kümne juhtumi peale kokku 14 137 eurot hilinenud lendude eest.
Kohtunik Alan Biin oli iga nõude arutamiseks välja kuulutanud eraldi istungi.
SmartLynx Estonia veab oma pardal muu hulgas Novatoursi, Aurinkomatkate ja Tez Touri reisijaid.
Näiteks esimene istung puudutas tänavu 4. mail toimunud Tallinna-Barcelona lendu, mis hilines üle nelja tunni. Selle hilinemise eest nõudis kaht lennuki pardal olnud inimest esindanud Flagito 842 eurot ja 98 senti.
Teine välja kuulutatud istung puudutas 27. juuni Varna-Tallinna lendu, mis hilines 12 tundi. Sellegi hilinemise eest nõudis kaht pardal olnut esindav Flagito hüvitist üle 800 euro. Kohtunik Alan Biin ärgitas Flagitot ja SmartLynx Airlinesi kompromissi leidma. Ekspressi trükkimineku ajaks oli kompromiss veel allkirjastamata, kuid osapoolte suusõnalise kokkuleppe järgi maksab SmartLynx Airlines välja hüvitised ja menetluskulud.
Lennureisijate kahjunõuetele spetsialiseerunud õigusfirmad on Eesti õigusteenuste turul tõusev trend. Enamasti panevad selliseid firmasid püsti noored juristid, kellest mõned on alles Tartu ülikooli bakalaureusetaseme tudengid, mõned samas magistrandid.
Firmasid tuleb igal aastal juurde. 2016. aastal hakkasid tegutsema Helpflight ja Lennuabi, möödunud aastal Flagito ja Flightclaims ning tänavu sügisel Smoothflight.
Reisijate õigus saada hüvitist lähtub 2004. aasta Euroopa Liidu määrusest. Hüvitise suurus oleneb hilinetud tundide arvust ja lennureisi pikkusest. Näiteks kui Tallinna-Vilniuse lend hilineb kolm tundi, on õigus saada hüvitist 250 eurot. Kui sama palju hilineb Tallinna-Brüsseli lend, on hüvitis 400 eurot, ning kui Helsingi-Tokyo lend hilineb neli tundi, saab hüvitist 600 eurot.
Hilinemise eest ette nähtud hüvitised ületavad kohati kordades lennupileti enda maksumust. Näiteks Tallinna-Kärdla lennupilet maksab 25 eurot, aga kui sama lend hilineb kolm tundi, on reisijal õigus saada 250 eurot hüvitist.
Kui reisija ei taotle hüvitist otse lennufirmalt, vaid loovutab nõude õigusbüroole, läheb ligi 30 protsenti saadud hüvitisest teenustasuks.
Ka sel nädalal on Smartlynx seoses hilinemishüvitistega kohtus: hüvitist nõutakse veel seoses üheksa probleemse lennuga.
Allikas: https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/kuidas-smartlynxilt-kahjutasu-katte-saada-lennufirma-vastu-alustati-korraga-kumme-hilinemishuvitiste-kohtuasja?
Foto: Andres Putting, lugeja foto
Ülevaade kasutatavatest küpsistest
Meie koduleht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda parimat võimalikku kasutajakogemust. Teie veebileht talletab teavet, mis aitab meil teid ära tunda kodulehe mitmekordsel kasutamisel. Lisaks võimaldab see meil vastavalt kasutajakogemusele kodulehte arendada ja mõista, milline kodulehe osa on kasutajale kõige kasulikum.
Vajalikud küpsised
Need küpsised peaksisd olema alati lubatud, et saaksime teie eelistused küpsiste sätete jaoks salvestada. Vastupidisel korral jääb koduleht küpsiste eelistusi igakordselt küsima.
Kolmanda osapoole küpsised
Meie koduleht kasutab Google Analyticsit ja Facebook Pixlit anonüümse teabe kogumiseks nagu saidi külastajate arv ja populaarseimad lehed.
Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences!