hands

Flagito juristid esindasid edukalt reisijaid lennuhüvitise vaidluses

Flagito juristid esindasid edukalt kliente Harju Maakohtus toimunud lennu kompensatsiooni vaidluses. Viidatud vaidluses hilines lend rohkem kui 22 tundi, kuna lennukil ilmnes tehniline rike.

Kohtuvaidluses esitas Flagito lennuettevõtja vastu hagi, milles palus kohustada kostjat maksma reisijatele EL määruse 261/2004 tulenevat kompensatsiooni. Lisaks hüvitisele nõudis Flagito lennufirmalt viivise ning sissenõudmiskulude maksmist. Euroopa Kohus on mitmetes oma lahendites selgitanud, et tehniline rike ei ole erakorraline asjaolu.

Tegemist on tüüpilise näitega lennufirma suhtumisest oma reisijatesse. Esmalt ei lahendatud kliendi nõuet 2 kuu jooksul. Peale nõudekirju ja meeldetuletusi olukord muutus, kuid siiski ei makstud kompensatsiooni välja. Sellise praktika eesmärk ei saa olla muud, kui lennureisijatele täiendavate kulutuste ja ebamugavuse tekitamine.

Harju Maakohus otsustas pärast viit kuud kestnud vaidlust, et lennufirma on kohustatud reisijatele maksma lennu kompensatsiooni. Seega rahuldati Flagito hagi täies ulatuses.

Flagito on alati oma klientide eest väljas ning menetluses võetakse vajadusel kasutusele kõik tõhusad meetmed reisijate nõuete rahuldamiseks. Kui ka Sinul on viimase kolme aasta jooksul lend hilinenud, tühistatud või oled lennust mahajäetud, siis võib Sul olla õigus hüvitisele. Täida ankeet kodulehel ning Flagito juristid alustavad menetlust.