hands

Mitte kõik lennufirmad ei käitu ausalt – Pakettreisil võidakse Sind eksitada

Juhime tähelepanu ühe tuntud lennufirma skeemile, millega üritatakse hüvitise maksmisest kõrvale hoiduda. Kahjuks on sellega seotud vähemalt üks Eesti Turismifirmade Liidu liige (reisikorraldaja). Siinkohal ei nimeta me nimesid, kuid olukorra toome teieni:

Pakettreis on reisikorraldajalt ostetud terviklik teenus, mis sisaldab majutust ja transporti n-ö ühes pakkumises. Näiteks 7 päevane Bulgaaria reis hinnaga 700 eurot koos Tallinn – Varna – Tallinn lennupileti, hotelli ja bussitranspordiga Varna – Golden Sands – Varna.

Olukorras, kus Tallinn – Varna lend hilineb 24h tehnilise rikke tõttu on reisikorraldaja kohustatud hüvitama ühe kaotatud puhkusepäeva proportsionaalselt. Antud näite puhul 100 eurot ja lennufirma peab veel täiendavalt tasuma 400 eurot lennuhüvitist, tulenevalt EL määrusest.

Lennufirma pakub ise välja, et hüvitab kaotatud puhkusepäeva – 100 eurot (reisikorraldaja kohustus), aga palub lennureisijal allkirjastada lepingu, kus lennureisija loobub täiendavatest nõuetest lennufirmade vastu. Seega antud näite puhul loobub reisija 400 eurost.

Reisikorraldaja hoiab raha kokku, kuna lennufirma tasub nende eest hüvitist kaotatud puhkusepäeva eest. Lennufirma hoiab raha kokku, kuna peab tasuma märkimisväärselt vähem, kui seadus kohustab. Lennureisija kaotab õiguse nõuda 400 eurot hüvitist ja saab ainult kaotatud puhkepäeva hüvitise.

Flagito leiab, et reisija peaks saama 100+400 eurot ja alates 01. juuli 2018 määruse 2015/2302 kohaldamisest võib hüvitisi üksteisest maha lahutada. Samas Tarbijakaitseamet leiab juba praegu, et reisija peab saama kõrgema hüvitise, mitte mõlemat. Antud näite puhul 400 eurot. Olenemata tõlgendusest kas reisija peab saama 400 või 500 eurot, jäetakse eeltoodud skeemiga reisija suures osas hüvitisest ilma.

Siinkohal tuletame reisijatele meelde, et kui olete valinud pakettreisi, kus toimub hilinemine või muu probleem, siis tasub olla ettevaatlik ning mitte rutates allkirjastada dokumente. Eriti neid, mille sisu jääb arusaamatuks.

FLAGITO aitab Teid! https://flagito.eu