hands

Harju Maakohus leidis 12.02.2021 otsuses, et koroonaviirusepuhang ei ole asjaolu, mis iseenesest vabastaks lennuettevõtjat hüvitise maksmises kohustusest.

Reisijal olid piletid 08.03.2020 toimuma pidanud Lufthansa lendudele marsruudil Krakow-Frankfurt ja Frankfurt-Tallinn. Broneeringu kohaselt pidanuks reisija jõudma lõppsihtkohta Tallinnasse kell 17:15, kuid kuna Lufthansa tühistas 28.02.2020 Saksamaal hoogsalt leviva koroonaviiruse tõttu Krakow-Frankfurt lennu ega pakkunud reisijale alternatiivset teekonda Tallinnasse, jõudis reisija lõppsihtkohta 8 tundi planeeritust hiljem.

Kohus leidis, et kuigi juba 28.02.2020 oli Saksamaa Euroopas Itaalia järel teisel kohal koroonaviirusnakkuste arvu poolest, ei ole võimalik järeldada, et just Krakow-Frankfurdi lennu tühistamine oli põhjustatud erakorralisest asjaolust, st koroonaviirusest.

Flagito tugines asjaolule, et sel kuupäeval tühistati vaid üks viiest Krakowist Frankfurti väljunud lennust ning ülejäänud neli lendu toimusid viiruse ohust hoolimata. Eeltoodut arvestades leidis Harju Maakohus, et tegu ei olnud erakorralise asjaoluga ning mõistis Lufthansalt reisija kasuks välja 250 eurot hüvitist.

Kui Sinu lend on hilinenud või tühistatud koroonaviiruse ettekäändel, siis pöördu Flagito pole. Täida avaldus www.flagito.eu ning aitame Sind hüvitise nõudmisel.