hands

SmartLynx eksitas avalikkust

Alles see oli, kui SmartLynx sattus Flagito tegevuse tõttu Tarbijakaitse musta nimekirja, kuivõrd keeldus reisijale hüvitist maksma. Lennuettevõtja tegevjuhi Žygimantas Surintas sõnade kohaselt oli tegemist õnnetu vahejuhtumiga, mis tulenes kehvast kommunikatsioonist.

Täna saame öelda, et samalt lennult oli Flagito menetluses veel 8 inimest, kellele SmartLynx keeldus kompensatsiooni maksma. Eeltoodu ilmestab ehtsalt lennuettevõtja pikaajalist käitumist.

Nimelt esitas Flagito kaheksa reisija eest SmartLynxi vastu hagiavalduse, misjärel lennuettevõtja ei tunnistanud nõuet. Näiteks väideti, et reisijad ei olnud üldse lennul ning lennuettevõtjal puuduvad andmed reisijate kohta. Ometigi on SmartyLynx nagu iga teine lennufirma kohustatud Politsei- ja Piirivalveametile edastama hulgaliselt andmeid, sh reisija tuvastada võimaldavaid andmeid, mispuhul on võimalik tuvastada, kas reisijal oli lennul või mitte ning maksta kompensatsiooni.

Arvestades menetluse pikka kulgu päädis kohtumenetlus edukalt kompromissiga, mille kohaselt peab SmartLynx tasuma reisijatele kokku 3200 eurot ehk igale reisijale 400 eurot.

Tegemist on ühe kohtumenetlusega mitmekümnest, milles Flagito on edukalt reisijatele hüvitist nõudnud. Lisaks hüvitiste väljanõudmisele on meie eesmärk tutvustada reisijatele nende õigusi ning teavitada avalikkust olukordadest, mil lennufirma on ebaseaduslikult käitunud. Samuti rõhutame, et probleemse lennu korral tasub alati lennuettevõtjalt hüvitist nõuda ning abi saamiseks pöörduda Flagito poole.

Kui Sinul on esinenud lennutõrkeid SmartLynxiga lennates viimase 3 aasta jooksul, siis võib Sul olla õigus hüvitisele kuni 600 eurot. Täida ankeet Flagito kodulehel (https://flagito.eu) ning Flagito alustab menetlust. Võtame kogu riski ja närvikulu enda kanda ja aitame hüvitise lennufirmalt riskivabalt välja nõuda.