hands

Talvise ilma tõttu tallinna lennujaama asemel riias maandunud reisija sai hüvitist

Harju Maakohus leidis 09.04.2021 otsuses, et lennuki meeskonna otsus talviste ilmaoludega mitte maanduda ei välista lennuettevõtjat reisijale hüvitise maksmise kohustusest.
Reisijal oli kinnitatud broneering 06.02.2020 toimunud Ryanairi lennule FR1413, mis suundus Maltalt Eestisse. Lennuk tiirutas mõnda aega Tallinna lennujaama kohal õhus, kuni lõpuks suunduti hoopis Riia lennujaama. Seetõttu jõudis reisija lõppsihtkohta Tallinnasse planeeritust üle 3 tunni hiljem.

Ryanair põhjendas Riias maandumist sellega, et Tallinna lennujaama maandumisrada oli niiske, jäine ja libe ning ohutuse tõttu suunduti hoopis Riia lennujaama. Tallinna Lennujaam aga kinnitas, et ühtegi takistust Tallinnas maandumiseks ei esinenud, rada oli väga heas seisukorras ning vastavalt nõuetele hooldatud. Seda kinnitas ka asjaolu, et kõik ülejäänud antud päeva lennud maandusid Tallinnas edukalt ilma probleemideta.

Kuigi kohtu hinnangul on lennuki meeskonnal õigus otsustada, kas nad maanduvad või mitte, ei saa ainuüksi vastavasisulisest otsusest järeldada, et esinesid maandumist välistavad erakorralised ning ületamatud asjaolud. Kogutud tõendite põhjal järeldas kohus, et ei esinenud selliseid ilmastikuolusid, mille tõttu ei oleks lennuraja kasutamine ja seal maandumine reisijate ohutuse tagamise eesmärgil olnud võimalik ning Ryanair maksis reisijale 400 eurot hüvitist.

Kui ka Sina olid sel lennul, siis täida avaldus www.flagito.eu ning aitame Sind hüvitise nõudmisel.